Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania do studiów podyplomowych w ramach Lubuskich Bonów Szkoleniowych. Więcej na stronie internetowej: www.bony.ziph.pl

Wsparcie dla służby zdrowia

30 PAŹDZIERNIK 2020 13:00

AUTOR: ZIPH / E-MAIL:

Dziś przedstawiciele ZIPH spotkali się z wiceprezesem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Robertem Surowcem, aby omówić aktualną sytuację w gorzowskiej placówce zdrowia.

Przybierająca na sile pandemia powoduje, że szpitale znajdują się na granicy wydolności. Wiele podmiotów zmuszonych jest do reorganizacji, aby zapewnić jak najwięcej miejsc potrzebującym. Z tego faktu wynikają różnego rodzaju potrzeby.

- Z niepokojem obserwujemy coraz trudniejszą sytuację związaną z wirusem COVID -19. W sposób bezpośredni lub pośredni dotyka ona każdego z nas. Dlatego też, jako organizacja reprezentująca przedsiębiorców, postanowiliśmy zreorganizować pomoc dla lubuskich szpitali w tym trudnym czasie. Dotychczas pomoc ze strony firm była rozproszona. Na dzisiejszym spotkaniu powstała grupa inicjatywna, która w ramach struktur Izby koordynować będzie wsparcie dla szpitali ze strony przedsiębiorców – mówi Stanisław Owczarek, dyrektor Izby.

W najbliższym czasie rozpoczniemy akcję skierowaną do przedsiębiorców, którzy chcą włączyć się w pomoc dla służby zdrowia na terenie województwa lubuskiego. Wydzielony zostanie również specjalny numer konta, na który darczyńcy będą mogli wpłacać środki, które trafią bezpośrednio do szpitali lub zostaną przeznaczone na zorganizowany zakup materiałów według zapotrzebowania. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.